Saturday, July 22, 2017

ZLATNO SREBRENI KRAJ

Seniori su ove godine na Prvenstvu Hrvatske u hokeju u dvorani ciljali na zlatnu medalju. To je bilo i realno ciljanje s obzirom kako su igrali tijekom prvenstva, dugo su držali prvu poziciju na listi. Čak su i pobijedili prošlogodišnje prvake.
No kad je došla zadnja utakmica, finale, Mladost – Zelina, stvari su se okrenule. Prvo poluvrijeme su jedni i drugi grizli, no zabijenih golova nije bilo niti s jedne strane. Nakon poluvremena, 5 minutne pauze koja je izgleda donijela štetu našim dečkima, slijedi krš i lom. U svega par minuta Zelina zabija gol za golom i vodi s 3 razlike. Mladostaše je to prodrmalo te su uspjeli nakon nekoliko promašenih golova smanjiti razliku na 3:2. Na našu žalost taj rezultat je ostao do kraja utakmice i tako je našim dečkima drugu godinu za redom pobjeglo zlato u dvorani.
Glave gore dečki imate ih slijedeće godine!!!!

Iako se nije slavilo kod seniora, i te kako se slavilo kod seniorki.
Cure su dominirale tijekom cijelog prvenstva, pobjeđivale sve protivnike s nekoliko, a ponekad i sa više nego nekoliko golova razlike. Zadržale prvo mjesto na listi, skroz do Final 4, gdje su se stvari malo promijenile, ali ne za naše seniorke već za naše male, Mladost 2.
Curke iz dvojke su se krvavo borile na svakoj utakmici i izborile mjesto u Final 4, a s time da moramo naglasiti da su paralelno igrale Austrijsku ligu. Jako je naporno moramo priznati igrati dvije lige istovremeno ali curke se nedaju. Pokazale su zube i doma i vani te tako dokazale svima da će uskoro one popunjavati redove seniorki HAHK Mladost. Bez obzira na njihovu borbu i zasluženo mjesto u Final 4, Uprava HAHK Mladost je odlučila da je bolje da odigraju utakmice u Austriji nego polufinale i borbu za medalju ovdje. Stoga njihovo mjesto u Final 4 je preuzela Trešnjevka.
Seniorke su igrale protiv Trešnjevke u polufinalu te slavile pobjedom od 11:0, dok se nešto poslije igrala druga utakmica polufinala Zrinjevac – Zelina. Curke iz Zeline pokazale su da se mogu nositi sa nešto starijama od njih iako je utakmica završila na knap, 3:2. Po prvi puta u životu Zelinčanke  poslale osice Zrinjevca u utakmicu za borbu za 3.mjesto, koje su osice osvojile pobjedom nad Trešnjevkom 14:0.
Stoga možete zaključiti da su se u finalu našle naše ženske i curkice Zeline. Mladostašice su išle po 4 za redom titulu prvakinja, a Zelinčanke po prvu. Nije se znalo tko titulu prvakinja više želi, skroz do kraja utakmice.
Prvih nekoliko minuta utakmice, napadaju i jedna i druga strana, kratki korneri, šutevi iz igre, svega je bilo. No onda su se Mladostašice malo trgnule i do kraja prvog poluvremena povele s 3:0. Dobra gol razlika za poluvrijeme. Kako je krenulu drugo poluvrjeme Zelinčanke su počele igrati s 5 igrača i 1 golmanom-igračem. Tu situaciju su naše ženske iskoristile, preokrenule u svoju korist i zabile dodatna 3 gola, rezultat 6:0. Unatoč borbi i žaru curki iz Zeline, rezultat se nije promjenio te su naše seniorke slavile 4 godinu za redom. No sad su vidjele da su dobile još jednoga i te kako žestokog protivnika. Jedava čekamo vidjeti ih na travi. :D